Tupac

Nic než trable

nic-nez-trable

Originální název: Nothing But Trouble
Žánr: Dobrodružný / Horor / Komedie
Rok výroby: 1991
Režie: Dan Aykroyd

Valkenvanie, kdysi bohaté a prosperující městečko, dnes jen rozpadající se díra s podivínským soudcem, co nemá s přivandrovalci moc trpělivosti. Jediná opravdu prospěšná rada zní, vyhnout se mu na sto honů, jinak dopadnete i za banální dopravní přestupek tuze zle, soudce zná pro finančníky jediný trest, ten nejvyšší.

Respekt

respektOriginální název: Juice
Žánr: Drama / Akční / Krimi / Thriller
Rok výroby:1992
Režie: Ernest R. Dickerson

Příběh vyprávějící život čtyř přátel žijících v Harlemu. Jejich životním krédem je hip-hop, jsou věčně za školou a volný čas tráví u videoher a kradením desek. Denně jsou pronásledováni policii nebo místním gangem, až do dne kdy se rozhodnou si vydobýt respekt. Jako první cíl si vytyčili vykrást obchod, ale vše se zvrhne. Bishop (Tupac) na rozdíl od ostatních, kteří chtějí vycouvat míří dál za daným cílem a pomalu ztrácí veškeré zábrany.

Cesta za Láskou

cesta-za-laskouOriginální název: Poetic Justice
Žánr: Drama / Romantický
Rok výroby: 1993
Režie: John Singleton

Justice se rozhodl osud srazit na kolena. Při přestřelce gangů zemře její přítel, a aby toho nebylo málo, tak její matka alkoholička spáchá sebevraždu. Zlomená se vydává do L.A., kde se živí jako kadeřnice a útěchu nachází v psaní básní. Její depresivní život nakonec změní cesta na shromáždění v Oaklandě, na které se seznámí s poštovním doručovatelem Luckym. Pro něho je pouliční zpěv a rap vším a jak se postupně ukazuje má s Justice mnoho společného. Cesta za novým smyslem života může začít.

Nad košem

nadkosemOriginální název: Above the Rim
Žánr: Drama / Krimi / Sportovní
Rok výroby: 1994
Režie: Jeff Pollack

Příběh nadějného chlapce, jenž je basketbalovou hvězdou na vysoké a jeho propletených vztahů s bratry. První bratr si na obživu vydělává jako překupník drog (Tupac) a druhý jako hlídač, který taktéž za starých časů býval talentovaný basketbalista. Jejich osudy se vzájemně proplétají a vyústí v nečekaný konec.

Střela

strela
Originální název: Bullet
Žánr: Akční / Krimi / Drama
Rok výroby: 1996
Režie: Julien Temple

Butch alias Bullet (Mickey Rourke) se po osmi letech strávených ve vězení vrací zpět do své čtvrti, kde má v plánu si vyrovnat účty se svým bývalým konkurentem Tanken (Tupac)Ten mu však nehodlá zůstat nic dlužen a tak jejich soukromá válka spěje k nevyhnutelnému.